Bardzo dobra znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszym świecie niezwykle cennym atutem, który może stać się dla nas nie tylko przepustką do zdobycia pracy marzeń, ale również ułatwia nam nawiązywanie kontaktów w dowolnym miejscu na Ziemi. Co jednak zrobić, gdy trudno jest zmotywować się do regularnej nauki?

Dobrym rozwiązaniem jest kurs angielskiego w szkole językowej. A jeżeli pragniemy osiągnąć doskonały efekt w jak najszybszym tempie możemy nawet zdecydować się na warsztaty językowe w samej stolicy Wielkiej Brytanii - Londynie!

Wraz z rozwojem turystyki otworzyły się przed nami możliwości zdobywania edukacji poza granicami naszego kraju. Nauka za granicą to świetna propozycja dla osób dorosłych, uczniów i studentów pragnących podnieść swoje kwalifikacje. Specjalne turnusy, na których przechodzimy intensywny program nauczania języka angielskiego, cieszą się obecnie coraz większą popularnością i dostępne są w wielu szkołach językowych. Również szkoły gimnazjalne i średnie organizują dla uczniów wycieczki szkolne do Londynu, dzięki czemu mają oni okazję do podszkolenia się przed czekającymi ich egzaminami gimnazjalnymi lub maturalnymi. Decydując się na wyjazd mamy możliwość dopasowania czasu trwania turnusu do naszych możliwości czasowych. Przykładowo możemy udać się do UK na całe 2 miesiące wakacji lub wykorzystać przysługujący nam 2-tygodniowy urlop. Szkoły uwzględniają też indywidualne predyspozycje uczestnika i oferują nam program podstawowy, średniozaawansowany i zaawansowany. Podczas wyjazdu czeka nas średnio kilkanaście godzin zajęć, podczas których w szybkim tempie poznajemy gramatykę, słownictwo i wymowę angielską. Dodatkowo szkoła może zorganizować nocleg w rodzinie goszczącej, dzięki czemu język angielski będzie nam stale towarzyszyć.

Warsztaty językowe w Londynie to także okazja na niestandardowe zwiedzanie jednego z największych i najpiękniejszych metropolii Europy. Bezpośredni kontakt z kulturą i lokalnymi mieszkańcami pozwala sprawdzić swoje już posiadane i nowo nabyte umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Przebywanie w miejscu, gdzie obcy nam język jest językiem naturalnym dla innych, sprawia że wykorzystujemy maksimum naszych możliwości poznawczych, aby móc się jak najlepiej odnaleźć się w nowym otoczeniu. Dlatego podczas takiego wyjazdu jesteśmy w stanie podnieść swój poziom znajomości angielskiego nawet o kilka poziomów wzwyż. Przemieszczając się po różnych punktach stolicy Wielkiej Brytanii, poznajemy również historię i geografię kraju. To świetny sposób na perfekcyjne opanowanie języka dla osób średniozaawansowanych oraz nabycia podstawowych umiejętności komunikacyjnych przez początkujących.

Codzienne zajęcia połączone z równoczesnymi ćwiczeniami językowymi w terenie to niezwykle efektowna metoda nauczania co gwarantuje, że taka inwestycja z pewnością wielokrotnie nam się zwróci. Podróż do nowego kraju jest również ekscytującym przeżyciem i możemy być pewni, że wrócimy do Polski solidną dawką wiedzy i niezapomnianych wrażeń!