Nietypowy prezent - nauka angielskiego


Znajomość języka angielskiego jest wymogiem dzisiejszych czasów, nieograniczony dostęp do Internetu, swoboda przemieszczania się oraz rozwój technologii i napływ zagranicznych inwestorów na terytorium polski sprawiają, że coraz częściej słyszymy ten język na ulicach, w reklamach, a nawet w miejscu pracy. Jak pokazują badania 33% Polaków zna język angielski na poziomie komunikatywnym, pod tym względem znajdujemy się na 9 miejscu na świecie, wyprzedzamy takie potęgi jak: Niemcy, Belgia czy Indie.


Pamiętać musimy, że im wcześniej edukację, w tym zakresie rozpoczniemy, tym lepiej, mózg młodego człowieka jest chłonny jak gąbka i przyswajanie języka obcego nie stanowi dla dziecka żadnego problemu. Nauka język angielskiego jest aktualnie obowiązkowa już w przedszkolu, pierwsze lekcje mają formę zabawy, w czasie której dzieci poznają podstawowe angielskie słówka i wyrażenia.


Ponadto, my jako rodzice, mamy dostęp do szeregu instrumentów wspomagających naukę języka, które możemy wykorzystać w domu: interaktywne lekcje przeznaczone dla dzieci, gry edukacyjne, kolorowanki i bajki z elementami języka angielskiego. Angielskie słówka możemy wykorzystywać również w trakcie codziennej zabawy – im więcej styczności dziecko będzie miało z językiem obcym, tym szybciej się z nim osłucha i łatwiej będzie mu się go uczyć.


Najpopularniejszą zabawą rozwijającą u dzieci kompetencje językowe jest - „Simon Says". Bawić się w to możemy w niemal każdym miejscu: w domu, na placu zabaw, na plaży – warunkiem jest obecność przynajmniej 3-4 osób, choć im więcej, tym lepiej. Jedna osoba zostaje wybrana na "Simona", staje na środku i podaje komendy poprzedzone słowami "Simon says...", wykonując jednocześnie podaną komendę. Pozostali Uczestnicy zabawy wykonują komendę tylko jeżeli jest ona poprzedzona słowami "Simon says..." i tylko jeżeli jest zgodna z tym, co demonstruje "Simon". W przeciwnym wypadku uczestnicy zabawy nie mogą ruszyć się z miejsca, kto się pomyli odpada z gry.


Więcej nauce angielskiego już wkrótce na szukamszkoly.com, a już teraz możesz zapoznać się voucherami na kursy jezykowe