Miesiące po angielsku – jak je skutecznie zapamiętać?

Powtarzanie jest matką nauk, mówią Ci wszyscy wokół, więc powtarzasz, powtarzasz i powtarzasz. Nie przynosi to jednak zamierzonego efekty. Zapytany wyrywkowo, nie potrafisz skojarzyć odpowiedniego słowa. Wszystkie miesiące po angielsku wymieniasz bez zająknięcia? Czy może wciąż sprawiają Ci kłopot? Podpowiadamy, jak je zapamiętać skutecznie!Co musisz wiedzieć?

Zanim zaczniesz przyswajać słówka, zwróć uwagę na pisownię – nazwy miesięcy po angielsku piszemy wielką literą. Poza tym możesz używać skrótów, także pisanych wielka literą z kropką na końcu. Jednak skróty mogą nieco się różnić, podobnie jak wymowa, w zależności od kraju. Sprawdź, gdzie funkcjonują jakie formy. Skrótów używa się ich zarówno do podawania konkretnych dat jak i wymieniając wyłącznie miesiące.

Wypisz, wydrukuj, powieś

Żeby skutecznie nauczyć się miesięcy po angielsku, powieś je w widocznym miejscu, np. na lodówce, ale tak, by stanowiły rozsypankę. Patrz na nie, gdy robisz kawę, gdy przygotowujesz sobie przekąskę i gdy szukasz batonika do szkoły. Otaczanie się słówkami, które właśnie starasz się przyswoić będzie skutecznie nie tylko podczas nauki miesięcy po angielsku. Zawsze, gdy uczysz się słówek z obcego języka warto okleić wszystkie przedmioty w domu nazwami z wybranego języka. Albo powiesić je na lodówce. Inne metody nauki miesięcy po angielsku znajdują się http://edueduonline.pl/blog/miesiace-po-angielsku/Przekładaj fiszki, koloruj, grupuj i mieszaj

Doskonałym pomysłem jest przyporządkowanie nazw miesięcy po angielsku porom roku. Dodatkowo warto pokolorować je tak, by bardziej się kojarzyły z odpowiednim czasem – zimowe na niebiesko, wiosenne na zielono, letnie na żółto a jesienne na pomarańczowo. W ten sposób dostarczasz swojemu mózgowi wielu sygnałów, w jaki sposób ma kojarzyć dane słówka i grupować je. To ważne dla trwałego zapamiętywania. Poza tym pamiętaj o tym, by nie uczyć się wciąż powtarzając bezmyślnie od początku do końca. Niewiele Ci to da, jeśli będziesz musiał podać konkretna datę. Postaraj się wymieszać fiszki i uczyć się na wyrywki.Skojarz z ważnym świętem

Innym dobrym sposobem na zapamiętanie miesięcy po angielsku, jest skojarzenie ich z odpowiednimi świętami i wydarzeniami. Dopasuj do każdego miesiąca jakieś święto, ważne wydarzenie. Mogą to być także daty urodzin twoich bliskich. Oczywiście pod warunkiem że doskonale pamiętasz w jakim miesiącu się urodzili. Chodzi o to, by skojarzenia nie budziły żadnych wątpliwości i były dla Ciebie oczywiste. W ten sposób łatwo i skutecznie zapamiętasz miesiące po angielsku.